Sport

Rozstrzygnęły karne - gigantyczne emocje podczas pojedynku zespołu narodowego Chorwacji z narodową reprezentacją Brazylii!

Rozgrywane w Katarze mistrzostwa świata powoli zbliżają się ku zakończeniu. Pojedynki ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w 1/2 finału światowych mistrzostw odbywały się w ostatni weekend. Naprawdę sporo futbolowych kibiców było zmuszonych się pogodzić z tym, iż ich drużyna musiała pożegnać się z szansami na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa świata do ostatniej minuty i ekscytować się niezwykłymi trafieniami oraz oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Bez cienia wątpliwości brazylijska drużyna narodowa była jednym z faworytów do wygrania pucharu świata. Mogło się wydawać, iż po wygranej z narodową kadrą Korei Południowej wszystko idzie zgodnie z planem, jednakże wtedy przyszedł czas spotkania z kadrą Chorwacji. Piłkarze kadry narodowej Chorwacji zafundowali naprawdę trudne warunki dla drużyny Brazylii podczas tego pojedynku.

Brazylijska reprezentacja od samego początku pojedynku miała kłopot ze skończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy gracze doskonale grali w grze defensywnej, ale od czasu do czasu potrafili postraszyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Sędzia pojedynku nie miał wyjścia i po czasie regulaminowym musiał zaprosić graczy obu drużyn na dodatkowy czas gry. Kibice piłki nożnej obecni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Kadra Brazylii w efekcie trafienia Neymara w samej końcówce pierwszej części wysunęła się na prowadzenie. Wówczas mogło wydawać się, iż jest już po wszystkim i fani Canarinhos mogą rezerwować miejsca na półfinałowe starcie. Jednakże na cztery minuty przed końcem dogrywki do bramki trafili zawodnicy zespołu Chorwacji, doprowadzając tym sposobem do serii jedenastek. Zespół narodowy Chorwacji w egzekwowaniu jedenastek posiada bardzo duże doświadczenie i tutaj było to dostrzegalne. Graczom reprezentacji narodowej Brazylii brakowało pewności w trakcie egzekwowania karnych, a dzięki temu bramkarz drużyny narodowej Chorwacji bez żadnego problemu dwa obronił. Z kolei kadra Chorwacji nie chybiła ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie awans do 1/2 finału mistrzostw świata w Katarze. Oponentem reprezentacji narodowej Chorwacji będzie bardzo mocna narodowa reprezentacja Argentyny, która w ćwierćfinale pokonała również po konkursie jedenastek drużynę narodową Holandii.

Zostaw komentarz